reklama
reklama
25. 5. 2012 | poslední aktualizace: 29. 5. 2012  08:59

Strach a hnus na Vltavě

Choval jsem naivní představu, že tuhle hrůzu přece musel někdo povolit, minimálně proto, že - jak známo - v pražské památkové rezervaci si nemůžete bez sedmi razítek památkářů ani vyměnit kliku od koupelny, ovšem zjistil jsem, že jsem na velkém omylu.
Jindřich Šídlo
Jindřich Šídlo
hlavní analytik HN
Čtěte více o: Praha | Kočka Václav
Šlapadla na Vltavě
Šlapadla na Vltavě
foto: HN - René Volfík

Začíná nepravidelná minutka nenávisti vůči některým kulturním aspektům města, kde žiji. Donedávna jsem si myslel, že některé věci skončily tak s rokem 1995. Jenže zjevně ne. V Praze po Vltavě kolem Žofína totiž plavou kromě tradičních lodiček také monstrózně hnusné labutě, které jak kdyby tam dovezl Kočka senior rovnou z Výstaviště. Vedle sedící kolega Petr Honzejk ten estetický zážitek naprosto přesně pojmenoval jako protnutí Disneylandu s Mordorem.

Celé to ještě úplně nejlíp vynikne v kontrastu s Národním divadlem, celým nábřežím, případně při pohledu z mostu Legií rovnou s Hradčany.

reklama

Choval jsem naivní představu, že tuhle hrůzu přece musel někdo povolit, minimálně proto, že - jak známo - v pražské památkové rezervaci si nemůžete bez sedmi razítek památkářů ani vyměnit kliku od koupelny, ovšem zjistil jsem, že jsem na velkém omylu, že na to nejspíš nemá páku ani magistrát, ani úřad Prahy 1.

Jsem již patrně starší nevrlý člověk se stále se zřetelněji projevujícími represivními sklony, ale pokud dostal Roman Týc pokutu za pozměněné semafory, jsem přesvědčen, že fungující demokratická společnost musí mít nástroje, jak se bránit okupaci jednoho z nejkrásnějších míst svého hlavního města armádou vesmírných laminátových labutí, a pokud je nemá, pak připomínám onu pasáž listiny základních práv a svobod, kde se hovoří o právu občanů postavit se na odpor, pokud státní moc neplní své poslání. Do budoucna pak navrhuji doplnit listinu o ustanovení, že v případě půjčovny na Žofíně je základním právem každého postiženého rozmlátit labuti zobák kamenem.

Loučím se s revolučním výkřikem Occupy Žofín! Jiný svět je možný!

Jindřich Šídlo na Twitteru ZDE, jeho další texty najdete ZDE

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Strach a hnus na Vltavě (A.)
Hlavni analytik HN. No tak to je sila. Co je tohle za analyzu??...
Co mu zbývá? (anonym)
Všechny bláznivé teorie, které propagoval, se ukázaly být skutečně...
Bohužel kýčové labutě nejsou největším problémem této země (Oskar)
Nemyslím si, že by právě toto byl největší problém, který má Praha...
souhlas (petr m)
Je ostuda, že něco takového hyzdí výhled na Vltavu a to i přímo...
Re: Strach a hnus na Vltavě (anonym)
Zakazuj si, co chceš a cenzuruj si třeba kuří vokal :-). Celkově...
Zobrazit diskusi
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama