reklama
reklama
21. 5. 2012 | poslední aktualizace: 21. 5. 2012  14:27

Ruce Lenky Bradáčové

Je chvályhodné, že se státní zástupkyně Lenka Bradáčová snaží komunikovat s veřejností, ale neměla propást okamžik, kdy je třeba přibrzdit. S mírnou nadsázkou teď potřebujeme Bradáčovou jako symbol erudice a profesionality a ne jako Lucii Bílou české justice.
Jiří Leschtina
Jiří Leschtina
novinář
Lenka Bradáčová dozoruje vyšetřování Rathova případu.
Lenka Bradáčová dozoruje vyšetřování Rathova případu.
foto: ISIFA

V okamžiku, kdy dostala do vazby Davida Ratha, stala se státní zástupkyně Lenka Bradáčová slavnou. Což je určitě dobře, neboť úplatkářská aféra tak významného politika musí probíhat pod dohledem veřejnosti. A Bradáčová v poskytovaných rozhovorech klidně a srozumitelně vysvětluje lidem kroky policie i státního dozoru. Na druhou stranu by neměla propást okamžik, kdy je třeba přibrzdit.

Pokud David Rath tak zvráceně zneužil svého vysokého postavení, jak vyplývá z obvinění i pozdních litanií samotných sociálních demokratů, dotýká se to každého z nás. A měli bychom být informováni víc než u jiných trestních případů. Proto státní zástupkyně musí víc než jindy mluvit s veřejností o tom, jak probíhá vyšetřování, jakým směrem se rozrůstá, nebo o případných dalších obviněních.

reklama

Bradáčová by se ale ve vyjádřeních měla přísně držet jen této kauzy. Pokud například v rozhovoru vypráví, že byla šprtka, naznačuje, že by neodmítla kariérní nabídku, či kritizuje obchody v politice, pak by mohla upadnout do podezření, že ji žene kupředu nejen touha po spravedlnosti. Ale také přílišná ctižádost nebo exhibicionismus. Řečeno s mírnou nadsázkou, teď potřebujeme Bradáčovou jako symbol erudice a profesionality a ne jako Lucii Bílou české justice.

Názory k tématu

Petr Honzejk: Zkusme věřit policii

Jan Macháček: Dr. Rath a důkazy

Jindřich Šídlo: Konec suveréna s motýlkem

Adriana Krnáčová: Život po Davidovi

Julie Hrstková: Déšť úplatků v moři miliard

Paní žalobkyně si nemůže dovolit sebemenší chybu už jenom proto, že budou sílit snahy zbavit ji případu. Vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula už "v rámci dohledu" zkoumá, zda se kauza nerozrostla natolik, že by ji měl převzít jeho úřad. Jen škoda, že Rampula takhle horlivě nedohlížel třeba na vyšetřování Mostecké uhelné a vyřízení dotazu Švýcarů, zda se Česko připojí k tamnímu trestnímu šetření.

Každopádně zbystřit by měl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A dohlédnout na to, aby kauza Davida Ratha zůstala v nejlepších rukou. A těmi jsou teď nesporně ruce Lenky Bradáčové. Skvělé vysvědčení jí vystavili i obhájci obviněných. Tím, že se tak okatě snaží ji z případu vytlačit.

Autoři: Jiří Leschtina
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
KDYŽ VLÁDNOPU JEN PENÍZE (Marie)
Je smutné,že pana Rampulu vrátili a tak se dostalo Pospíšilovi...
Ruce Lenky Bradáčové (Josef)
Situace v které se nachází ČR začíná být obdobná jako éra začátku...
fan stránka (Tomáš)
http://www.facebook.com/pages/JUDr-Lenka-Bradacova-PhD/461094903906921
Samochvála smrdí, Bradáčová jako Vesecká (kukrál jan)
Samochvála smrdí a to je to, co paní Bradáčová velmi intenzivně...
Není rozdíl mezi Veseckou a Bradáčovou (Human Mutant)
Díky za názor !
Zobrazit diskusi
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama