reklama
reklama
16. 2. 2012 | poslední aktualizace: 16. 2. 2012  10:31

Pane primátore, mluvte!

Předražené zakázky podepisovali konkrétní lidé z představenstva dopravního podniku, schvalovali je konkrétní členové dozorčí rady. Jako primátor, plně zodpovědný za hospodaření města, je Svoboda v podstatě povinen podat trestní oznámení.
Jiří Leschtina
Jiří Leschtina
novinář
Bohuslav Svoboda, pražský primátor
Bohuslav Svoboda, pražský primátor
foto: HN - Filip Singer

Tvrzení bývalého rozvědčíka Randáka, že ze zakázky pro dopravní podnik zmizely desítky milionů korun, těžko může překvapit. Pokud se tvrzení prokáže, půjde jen o další "dílo" propracovaného systému, který dlouhá léta vysával z Prahy obrovské sumy. Za pomoci nevýhodných smluv pro DPP, spletenců firem, kolem nichž se točí stejní právníci i příjemci provizí. Co ale ještě víc udivuje, to je přístup pražského primátora Svobody.

Ne že by Svoboda k drancování dopravního podniku nic neřekl. Například prohlásil: "Jako občan vnímám, že některé věci jsou pro mě zcela nepochopitelné." Jenže veřejnost asi nezajímá Svobodova stylizace do role nezainteresovaného občana. Ale co jako primátor podnikne proti lidem, kteří okrádali Prahu. A k tomu se Svoboda nevyjadřuje.

reklama

Na otázky, zda podá trestní oznámení, primátor odpovídá, že policie už zahájila šetření. Zajímá ale Svobodu, co vlastně policie prošetřuje a jakým způsobem? Vůbec ho neznepokojuje, že jediné obvinění, jež zatím padlo, míří na obchodního ředitele firmy Neograph, který veřejně promluvil o tom, že část peněz z předražených jízdenek končí ve firmě napojené na lobbistu Ivo Rittiga?

HNDialog na Facebooku

Komentářovou rubriku IHNED.cz HNDialog najdete také na Facebooku ZDE

Nevýhodné smlouvy a předražené zakázky podepisovali konkrétní lidé z představenstva dopravního podniku, schvalovali je členové dozorčí rady. Svoboda je v podstatě povinen podat na tyto lidi trestní oznámení. Jako primátor, plně zodpovědný za hospodaření města, které bylo nehorázným způsobem okrádáno.

Svoboda tvrdí, že jeho úkolem je zajistit, aby se podobné věci neopakovaly. To se ale neobejde bez detailního rozkrytí toho, co se na radnici dělo.

Jenže Svoboda má dilema. Veřejné odhalení všech těch neřádů by ještě víc zdiskreditovalo pražskou organizaci ODS, jíž se právě stal předsedou. Tahle role ho tlačí k tomu, aby našlapoval opatrně a halil se v mlčení. Pokud nezačne mluvit, bude to důkaz, že v něm politik, myslící jen na další vzestup, vítězí nad primátorem.

Autoři: Jiří Leschtina
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
proč jen Svoboda??? (Michal)
Proboha stejně, jako může podat trestní oznámení Svoboda, může...
Pane primátore, mluvte! (icik)
šetřte munici až tešně před volby.. ted je škoda mrhat eregiií..spočítá...
Zamezit rozkradání by měl už jiný člověk. (Boban.)
Pan Svoboda by se měl už jenom divit!
Doktor nikomu přece neublíží - bude se snažit jim pomoci. (Tunelář Bém Pavel)
Od toho tam ODSáci dosadili doktora, aby provedl resuscitaci pražské...
Pane Lestino, (ctenar)
a proč to trestní oznámení nepodáte Vy? Když jste tak hluboce...
Zobrazit diskusi
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama