reklama
reklama
16. 2. 2012 | poslední aktualizace: 16. 2. 2012  10:31

Pane primátore, mluvte!

Předražené zakázky podepisovali konkrétní lidé z představenstva dopravního podniku, schvalovali je konkrétní členové dozorčí rady. Jako primátor, plně zodpovědný za hospodaření města, je Svoboda v podstatě povinen podat trestní oznámení.
Jiří Leschtina
Jiří Leschtina
novinář
Bohuslav Svoboda, pražský primátor
Bohuslav Svoboda, pražský primátor
foto: HN - Filip Singer
Autoři: Jiří Leschtina
reklama
Michal
17.2.2012 14:59
proč jen Svoboda???
Proboha stejně, jako může podat trestní oznámení Svoboda, může to udělat kdokoliv - ano, uznávám, já třeba moc ne, protože tím, že nevidím dovnitř, nevím, jak bych ho podal tak, aby se tím policie zabývala. Ale novinář už ví víc. A zase víc ví každý člen zastupitelstva na magistrátu. Proč ho nepodá někdo z TOP09? Nebo ČSSD? Ať je to jak chce, ani primátor faaakt není všemocný a ono řídit takový kolos, jako je pražský magistrát, není asi jednoduché. A chtít po něm, aby za 1 rok bylo všechno O.K. asi úplně nejde. Mně připadá, že toho dělá dost. Těší mě, že už tam nesedí Blažek, Richter, Bém, ani úředníci jako třeba Toman. A chtěl bych vidět tady odvážného pana novináře, jak by na Svobodově místě podával jedno trestní oznámení za druhým. Asi těžko, že ... dokonce by tam neudělal ani tolik, kolik se zatím podařilo Svobodovi.
icik
17.2.2012 13:55
Pane primátore, mluvte!
šetřte munici až tešně před volby.. ted je škoda mrhat eregiií..spočítá me jim to ve volbách bandě zlodějské.))
Boban.
16.2.2012 21:49
Zamezit rozkradání by měl už jiný člověk.
Pan Svoboda by se měl už jenom divit!
Tunelář Bém Pavel
16.2.2012 17:03
Doktor nikomu přece neublíží - bude se snažit jim pomoci.
Od toho tam ODSáci dosadili doktora, aby provedl resuscitaci pražské ODS. Tak nemůže někoho z té nenažrané bandy nechat zavřít jako Béma,Jančíka,Březinu,Richtra,Hulínského atd. Gynekolog Svoboda pouze zametá stopy po Bémově Vekém Mejdanu ....!
ctenar
16.2.2012 17:01
Pane Lestino,
a proč to trestní oznámení nepodáte Vy?
Když jste tak hluboce přesvědčen, že byl spáchán trestný čin, tak byste, obzlášť jako nejčestnější z nejčestnějších, neměl váhat ani vteřinu a okamžitě předat policii veškeré informace, kterými disponujete.
anonym
17.2.2012 09:55
Re: Pane primátore, mluvte!
Víte, že už mě, a asi nejen mě, tato typicky pravičácká idiocie, s tímto obvyklým stupidním blábolem, niijak nepřekvapuje ? ! Vy, pravičáci, prostě nezklamete - vaše "slepota" v těchto záležitostech je zřejmě i nějak medicinsky pojmenovatelná ! Já vím, že to máte jako stranický úkol, ale řekněte už tomu ODS-sáckému "think tanku", že jste tím stále víc za blce !
anonym
16.2.2012 14:52
Pane Leschtino,
nechte toho populismu a běžte podat trestní oznámení vy sám.
anonym
16.2.2012 13:41
Naopak, ODS to může jedině pomoci. Pořád neexistuje pravicová alternativa. TOP09 is VV jsou eseróčka.
Myslím, že si to pan Svoboda uvědomuje a ODS začne procházet očistcem. Pořád jsou v ní poctiví lidé a pořád jsou poctiví lidé, kteří budou ODS volit, pokud dojde ke změnám.
Danilel Koubek
16.2.2012 14:25
Poctiví lidé v ODS?
Jste buď provokatér, nebo člověk rozumu mdlého...
anonym
17.2.2012 09:57
Re: Pane primátore, mluvte!
Z dikce příspěvku vyplývá, že bude minimiálně příznivcem té šejdířské tlupy, takže to bude ta druhá možnost !
anonym
16.2.2012 14:35
Re: Pane primátore, mluvte!
ODS ma 30,000 clenu. Mdleho rozumu jste vy, pokud si myslite, ze vsech 30,000 jsou gauneri. Ono to je spise tak, ze gauneru bude tak 300 a zbytek slusni, poctivi a pracoviti. Bohuzel ti gauneri poskakali po zadech tech slusnych nahoru. To ale je asi ve vsech partajich bohuzel.
anonym
17.2.2012 09:45
Re: Pane primátore, mluvte!
V jste někdy někde potkal nějakého poctivého, slušného a pracovitého člena ODS ??? Povídejte, kdy a kde to bylo, byl by to ještě větší úkaz než najít tygra vegeteriána !
Tom
16.2.2012 15:07
...
jenomže z těch 30000 má jen pár desítek vliv a v těch pár desítek jsou většina lumpové proto by slušný člověk měl ODS pořádně vytrestat a pár let rozhodně nevolit!!! dokud ve vedení nebudou slušnější
Vlk
16.2.2012 13:37
neni to tak jednoduche
Pane Leschtino, je dobre, ze jste napsal tak trochu buricsky clanek, ale ono to neni tak jednoduche. Budme radi, ze se po tech letech vubec neco deje a ze na radnici je pruvan, jako nikdy predtim. Vsichni ti Richterove, Blazkove, Bemove a Stastni jsou dnes pryc. To samo o sobe je temer neuveritelne. I vladnouci koalice ted odpovida (vice ci mene) vysledkum voleb atd. Tezko chtit vsechno najednou. Ja sice Svobodu moc nemusim, myslim, ze to je pouze egocentricky dokturek, ktery je politikem spise z leknuti, nicmene nespornym faktem zustava, ze tolik konkretnich zmen (k lepsimu), ktere se za tech par mesicu staly, tak to tady snad jeste nikdy nebylo. To se kdysi cekalo od Kasla, ale tam se stalo prd. A souhlasim s nekym tady v diskusi, ze kdyz o tom budou vsichni strasne vokalni, tak akorat poskytnou cas tem gaunerum provest obranu ci protiutok. Chytry clovek pripravi vse v tichosti a pak zautoci.
anonym
17.2.2012 10:13
Re: Pane primátore, mluvte!
Tedy Vlku, nad vámi lze jen kroutit nevěřícně hlavou! Pomiňme váš neskutečný "minimalismus" v nárocích na to tempo "děníi" k tzv. lepšímu na Magistrátu, stejně jako váš naivní optimismus a víru, že všichni ti Richterové,Bémové atd. jsou dnes "pryč" - jen pro vaši informaci - nejsou ! Ale vaše vyjádření, že těžkok chtít dělat "vše najednou", to je opravdu perla ! Ono se musí přestat krást nějak na etapy ? To jako aby z toho soudruzi kapitalisti neměli nějaké trauma, že by přestali tak náhle ?? Nebo si myslíte, že se v ODS přesně neví kdo, s kým a v čem krade ?? Bloude, to je to základní, co se tam eviduje - z čeho myslíte, že se odevzdávají podíly do kasy ODS ???
icik
16.2.2012 13:46
Re: Pane primátore, mluvte!
to jsem zvedav jak bude útočit do vlastních řad.)) chacha
Vlk
16.2.2012 13:50
Re: Pane primátore, mluvte!
chapu, jak to myslite, ale ono se tam par gauneru urcite najde, kteri budou mit vhodny profil, aby se to na ne mohlo hodit a stranu uplne nepospinit. Treba Dvorak z DPP a ruzni lobisti, do tech muze klidne palit
gggggg
16.2.2012 13:31
To už sand má znaky paranoiy
Pokud policie zahájila šetření ve věci, tak už další trestní oznámení není nutné a naopak primátor nesní vyšetřování ovlivňovat, ale má dát k dispozici veškeré materiály. Leshtina je mimo - vyšetřovací pravomoc má policie.
Dr.Fe1
16.2.2012 13:35
Re: Pane primátore, mluvte!
On také záleží na co to trestní oznámení bylo podáno. Mimochodem, stavte se pro léky.
Honza
16.2.2012 13:26
Pane Leschtino podejte trestni oznameni!
Skoda, ze jste pane Leschtino clanek "Pane primatore mluvte" nenapsal Behmovi. Myslim, ze B. Svoboda dela v ramci moznosti maximum a hlavne nechce v tech podvodech pokracovat. Mozna by spouste lidi vyhovovalo, kdyby ho nekdo "odstrelil" a do vedeni prazske ODS se vratil Stastny a spol. Doufam, ze to nejste i vy.
Pokud víte o trestném činu, podat trestní oznámení jste povinen i vy. Proč tak neučiníte ???
netoyprek
16.2.2012 13:14
Pane primátore, mluvte!
musím s Vámi pane Leschtino jen souhlasit....
stomas
16.2.2012 13:24
Re: Pane primátore, mluvte!
Ano, zahlťte Svobodu a další co za něco stojí podobnými bláboly a kritizujte, že nic nedělají. Vy sám jste neuvažoval o podání trestního oznámení, když to chcete po někom jiném? Co vám v tom brání? To je přece alibismus, psát do diskuze o nečinnosti jiných, ale sám neučinit jedinou věc.
Martin Š
16.2.2012 14:13
Re: Pane primátore, mluvte!
přesně tak!
nehledě na to, že trestní oznámení má smysl proto, aby se policie upozornila na něco, o čem neví. Což v 99% případů trestních oznámení není pravda, to se jen politikové a novináři prsí, aby to vypadalo, jak jsou akční. Policie je povinna jednat i z vlastního rozhodnutí - a určitě už jedná (pochybuji, že by informace, o kterých pan Leschtina mluví, neměla) a jestli nejedná, pak tomu trestní oznámení nepomůže.
Těžko říct, jak to všechno je. Primátor Svoboda se zdá být poctivým, zatím mu věřím. Může se ale stát i to, že najednou zjistíme, že je jen nastrčená loutka od kmotrů. Anebo že je všechny vyhází. Uvidíme. A myslím, že brzy.
anonym
16.2.2012 13:04
Milý autore
váš text je velmi naivní, vzpomeňte si prosím, kolik členů ÚV KSČ bylo odsouzeno po roce 1989, kolik českých "podnikatelů" bylo odsouzeno poté co nevraceli miliardové úvěry od velkých bank než je Zeman zprivatizoval. Čím víc se bude tlačit na vyšetřování a odsouzení party Klaus-Bém-Šťastný-Hulínský (Janoušek-Hrdlička), tím jejich obrana bude tvrdší a Nečas-Svoboda půjdou od válu. Pokud budou ode dneška jezdit po pražských ulicích tramvaje za obvyklé světové ceny, Svoboda splnil svou historickou úlohu stejně jako Zeman, když zprivatizoval velké banky. Češi jsou bohužek národem zlodějů a naši "politici" jsou jen špičkou ledovce. Ukažte mi řidiče, který nekrade naftu z firemního Tranzita ...

16.2.2012 13:03
Nevhodný příspěvek
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
anonym
16.2.2012 12:21
Pane primátore, mluvte!
Pane Leschtino, to se snadno píše a mluví, ale složitěji koná. Svoboda je teď v mlýně zkorumpované politiky a jako hráč musí dělat všechno proto, aby tam byl po volbách a mohl konat pro budoucnost. Naložíte Svobodovi na bedra všechen maras co tady byl, abyste posléze kritizovali, že nic nedělá! Proč nepodáte trestní oznámení sám, v čem je problém?
icik
16.2.2012 12:08
Pane primátore, mluvte!
Kluci z ODS drží basu.. Praha je ODS-sácká už mnoho let tak proč by nekradli..Chce se mě zase zvracet..)) Divím se že sem z EU chidí ješte nejaké peníze na ruzné programy.. Já bych sem neposlal ani cent do tohoto zkorumpovaného státu
Miki
16.2.2012 12:06
Svoboda mi prijeme prekvapil
Nemohu si pomoci, ale pan primator, i kdyz jsem nebyl drive jeho fandou mi velmi prijeme prekvapil. At si kdo chce co chce rika od reci, kterych tu bylo tolik at napravo, ale rekneme si uprime do oci, nalevo daleko vice. Tento clovek postupuje velmi zdarile kupredu. Veci ma promyslene, nemluvi o nich tolik ale najednou lup a je to. Tedy ani v tomto pripade necekam, ze to zamete, spise cekam co nahle udela a doufam ze to bude stejne prijemne prekvapeni jako doposud.
No a druha poznamka .... tady mluvime o Dopravnim podiku HlmP, co asi naleznou investigativni novinari jinde? Kolik takovych pripadu je a bude? Neni mi z teto myslenky dobre u srdce :(
Martin
16.2.2012 11:18
Svoboda by musel potopit pijavice typu Milana Richtera
kteří ty zakázky za ODS v dozorčí radě v podstatě schvalovali
Franta
16.2.2012 11:44
Re: Pane primátore, mluvte!
Myslím že nemá na výběr - když ty pijavice nepotopí on, potopí (časem) oni jeho a nebude to trvat dlouho.
Věra Mannaertsová
16.2.2012 11:09
Ano Svoboda nemlčí
Zrovna za Svobodu bych se postavila, že nemlčí a něco konečně dělá. Ale co tam nadělal a prosmlouval a kam šly peníze za éry "pana sportovce" Béma, o tom nic, že ?
Karel
16.2.2012 11:02
Svoboda nemlčí
asi před 10 minutama měl Svoboda tiskovku, kde se vyadřoval k DP , tak opravdu nevím , kdo mlčí.
Jirka13
16.2.2012 12:08
Ano, to měl.
Ale mluvil tam přesně v těchto intencích. A pak to hodil na tu paní, co odněkud přijela a nic neví, protože prý to dělá jen chvíli. Ale také se diví.
Stransky
16.2.2012 10:29
HN jsou posledni nezavisle noviny v ČR .
S neuplatnymi novinari . Posledni rok si kupuji pouze HN . Napriklad z e15 se mi dela nevolno .
Jansky Pavel
16.2.2012 10:25
koalice ODS ( Bem , Janousek , Hrdlicka , Richter) - CSSD ( Brezina , Hulinsky , Jansta )
vytunelovala prazsky Dopravni podnik pres Romana a jeho vyberciho a roznasece desatku Johanese ( Skoda Transportation ) , pres Rittiga ( a jeho system desitek firem po celem svete vytvoreny Sachtou a Michalem ), ktery si do vedeni podniku dosadil svou loutku Dvoraka
Tunelář Bém Pavel
16.2.2012 10:20
Potratník = zametač tunelů Svoboda.
Jen zběžný pohled do magistrátních chodeb nabízí jediné řešení :Vpád ozbrojeného komanda,vyvedení úředniků v klepetech do přistavených antonů,a zapečetění kanceláří atd. Svoboda po více jak ročním pobytu zahýbal jenom se škatulemi a za to sklidil obrovský potlesk lůzy -ale to bylo vše.Jinak se prezentoval jenom řečmi a všem a ničem. Podle starého a osvěčeného přísloví :" Ševče drž se koypyta" by pro společnot i pro sebe udělal lépe kdyby na stará kolena šel do penze.
Radek
16.2.2012 10:17
skvele napsano
velmi vystizne
1 - 37 / 38
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama